FM Rengøring

​Rengøringsafdelingen har til opgave at udføre alle former for rengøring på Bispebjerg-matriklen, således at smittespredning hindres og infektioner forebygges. Dermed sikres det, at patienter og pårørende altid færdes i rene omgivelser.

Kontaktpersoner


BBH

Enhedschef

Peter Simonsen

Telefon 2232 2535

Mail Peter.simonsen@regionh.dk


Afdelingschef 

Camilla Bitz

Telefon 2325 2983

Mail Camilla.bitz.01@regionh.dk

 
Område 1

Driftsleder

Lena Nagy Larsen

Telefon 2158 6351

Mail Lena.nagy.larsen.01@regionh.dk

Bygning 7


Område 2

Driftsleder 

Linan Civi

Telefon 2271 5884

Mail Linan.Civi@Regionh.dk

Bygning 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 51, psykiatriske afdelinger

 

Område 3

Driftsleder 

Resmija Asanovski

Telefon 4116 5468

Mail Resmija.asanovski@regionh.dk

Bygning 19, 50, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, portørcentral og  forsyningskorps


Område 7

Driftsleder 

Atika Bhatti

Telefon 2275 0785

Mail Atika.Bhatti@regionh.dk

Hele hospitalet fra eftermiddag kl. 12.30 til 20.30.

Driftsleder 

Birthe Bach Jensen

Telefon 5140 8150

Mail Birthe.bach.jensen@regionh.dk

Bygning 20, 21, 24, 31, 32, 33, gartner, skraldegård, sengeredning, skakter, lager, REA og Lersø Park

Serviceleder 

Brian Skjoldrup

Telefon 3816 4890 / 3816 4894

Mail Brian.skjoldrup@regionh.dk

Hele Frederiksberg Hospital

FRH

Driftsleder 

Sueda Pasovska

Telefon 2547 7824

Mail Sudan.pasovska@regionh.dk

Hele Frederiksberg Hospital

Driftsleder

Conny Strynbo

Telefon 2329 0252

Mail: conny.strynbo@regionh.dk





Redaktør