Kontakt

​​Kontaktoplysninger for Østerbroundersøgelsen

Østerbroundersøgelsen
Frederiksberg Hospital
Hovedvejen indgang 5, st​
2000 Frederiksberg

Telefon: 38 16 36 71

 

  

Skriv til os

Hvis din henvendelse indeholder personfølsomme oplysninger som for eksempel dit personnummer eller oplysninger om dit helbred, skal du skrive til os på en sikker forbindelse.

 

 Du kan skrive sikkert til os med Digital Post via borger.dk (login med NemID)

 

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail


Ledere / medarbejdere i afdelingen


Anders Marcuslund-Reuss
Sekretariatsleder, journalist & bioanalytiker
Telefon: 3816 3670
anders.marcuslund-reuss.01@regionh.dk


Mie Volmer

Daglig leder for projektmedarbejderne på den sjette Østerbroundersøgelse

Telefon: 3816 3671

mie.volmer@regionh.dk


Jacob Marott

Statistiker, Cand. Scient.

Telefon: 3816 3673​

jacob.louis.marott@regionh.dk 


Seniorforskere

Merete Appleyard​
Seniorforsker
merete_appleyard@yahoo.dk 

Peter Schnohr​
Seniorforsker, dr.med.
speciallæge
peter@schnohr.dk 

Gorm B. Jensen
Professor, dr.med.
gormbojejensen@dadlnet.dk

Finn Gyntelberg
Seniorforsker, dr. med.
professor emeritus
finn.gyntelberg@gmail.com 





Redaktør