Kontakt

​​Kontaktoplysninger for Østerbroundersøgelsen

Østerbroundersøgelsen
Frederiksberg Hospital
Hovedvejen indgang 5, st​
2000 Frederiksberg

Telefon: 38 16 36 71

 

  

Skriv til os

Hvis din henvendelse indeholder personfølsomme oplysninger som for eksempel dit personnummer eller oplysninger om dit helbred, skal du skrive til os på en sikker forbindelse.

 

 Du kan skrive sikkert til os med Digital Post via borger.dk (login med NemID)

 

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail


Ledere / medarbejdere i afdelingen

Anja Lykke Madsen
Sekretariatsleder, ph.d.
Tlf: 3816 3670
anja.lykke.madsen@regionh.dk


Emil Pettersson
Projektmedhjælper
Tlf: 3816 3671​

emil.pettersson@regionh.dk


Jacob Marott
Statistiker, Cand. Scient.
Tlf: 3816 3673​
jacob.louis.marott@regionh.dk 


Nasriin Mohamud
Projektmedhjælper
Tlf: 3816 3671

nasriin.mohamud.saleban.01@regionh.dk


Noah Johan Nielsen
Projektmedhjælper
Tlf: 3816 3671​
noah.johan.nielsen@regionh.dk 


Sara Raad Mohamed
Projektmedhjælper
Tlf: 3816 3671

sara.raad.mohamed@regionh.dk


Sara Salim Muhesen Al-Muntafji
Projektmedhjælper
Tlf: 3816 3671

sara.salim.muhesen.al-muntafji@regionh.dk



Seniorforskere

Merete Appleyard​
Seniorforsker
merete_appleyard@yahoo.dk 

Peter Schnohr​
Seniorforsker, dr.med.
speciallæge
peter@schnohr.dk 

Finn Gyntelberg
Seniorforsker, dr. med.
professor emeritus
finn.gyntelberg@gmail.com 

Gorm B. Jensen
Professor, dr.med.
gormbojejensen@dadlnet.dk


Redaktør