Kontakt

​​Kontaktoplysninger for Østerbroundersøgelsen

Østerbroundersøgelsen
Frederiksberg Hospital
Hovedvejen indgang 5, st​
2000 Frederiksberg

Telefon: 38 16 36 71

 

  

Skriv til os

Hvis din henvendelse indeholder personfølsomme oplysninger som for eksempel dit personnummer eller oplysninger om dit helbred, skal du skrive til os på en sikker forbindelse.

 

 Du kan skrive sikkert til os med Digital Post via borger.dk (login med NemID)

 

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder fortrolige oplysninger, kan du skrive til os via e-mail


Ledere / medarbejdere i afdelingen

Anja Lykke Madsen
Sekretariatsleder, ph.d.
Tlf: 3816 3670
anja.lykke.madsen@regionh.dk


Annette Buus le Fevre
Projektmedarbejder
Tlf: 3816 3671
annette.buus.le.fevre@regionh.dk


Emil Pettersson
Projektmedarbejder
Tlf: 3816 3671​

emil.pettersson@regionh.dk


Jacob Marott
Statistiker, Cand. Scient.
Tlf: 3816 3673​
jacob.louis.marott@regionh.dk 


Noah Johan Nielsen
Projektmedarbejder
Tlf: 3816 3671​
noah.johan.nielsen@regionh.dk 


Seniorforskere

Merete Appleyard​
Seniorforsker
merete_appleyard@yahoo.dk 

Peter Schnohr​
Seniorforsker, dr.med.
speciallæge
peter@schnohr.dk 

Finn Gyntelberg
Seniorforsker, dr. med.
professor emeritus
finn.gyntelberg@gmail.com 

Gorm B. Jensen
Professor, dr.med.
gormbojejensen@dadlnet.dk


Redaktør