Bankkonto, SE-nr., P-nr. og GLN-nr. (EAN)

​Bankforbindelse​

Danske Bank
Reg.nr. 3100 kto. 3100130564
IBAN: DK16 3000 3100 1305 64
BIC/SWIFT: DABADKKK 

Euro Konto
Reg.nr.3100  Kto:3100332361
IBAN:DK8430003100332​361
BIC/SWIFT: DABADKKK

SE-nr.:
​33 48 33 84​

​P-nr. Bispebjerg: 
100 325 1685​

P-nr. Frederiksberg
​​100 325 8009

GLN-numre (EAN)
AfdelingGLN
Abdominalcenter K5798001028882
Akutmodtagelsen5798001028929
Anæstesiologisk Afdeling Z5798001028875
Arbejds- og miljømedicinsk Afdeling5798001028769
Byggeorganisationen Psykiatri5798000384415
Byggeorganisationen Somatik5798000384408
Center for klinisk forebyggelse og forskning5798001028943
Dermato-Venerologisk Afdeling og Videncenter for Sårheling DS5798001028776
Direktionen5798001028721
Endokrinologisk Afdeling I5798001028783
FM Centralvaskeriet5798001029070
FM-Enheden5798001037105
FM Rengøring5798001029094
Fysio-Ergoterapi Afdeling5798001028936
Fælles for Bispebjerg og Frederiksberg Hospital5798001029056
BFH - medico indkøb5798000384422
GCP-enheden5798001029001
Geriatrisk og Palliativ Afdeling5798001028844
Hjerteafdelingen Y5798001028813
Institut for Idrætsmedicin M815798001028806
Klinisk Biokemisk Afdeling5798001028950
Klinisk Farmakologisk Afdeling5798001028967
Klinisk Fysiologisk Nuklear Medicinsk Afdeling5798001028974
Kvalitet og Uddannelse5798000384392
Lungeafdelingen L5798001028820
Neurologiskafdeling N5798001028837
Neuropatologisk forskningslab N5798001029148
Ortopædkirurgisk Afdeling M5798001028899
Parker Instituttet5798001029032
Røntgen Afdeling5798001028981
Sekretariat og Udvikling5798001028738
Socialmedicinsk Center5798001029124
Vikarkorpset5798001028998
Økonomiafdeling5798001028752
Østerbroundersøgelsen5798001029117


Redaktør