Personalesammensætning

​Afdelingsledelse 

Helle Brunsgaard Larsen 
Ledende Bioanalytiker 
Telefon: 21 29 23 31
E-mail: Helle.Brunsgaard.Larsen@regionh.dk

Lise Bødker 
Ledende Bioanalytiker 
Telefon: 40 15 48 05
E-mail: Lise.Boedker@regionh.dk

Jan Fahrenkrug 
Ledende overlæge, professor, dr. med.
Telefon: 61 14 59 16
E-mail: 
Jan.Fahrenkrug@regionh.dk

Afdelingsbioanalytikere

Anita Hansen 
Afdelingsbioanalytiker for forskning 
Telefon: 51 54 03 29
E-mail: Anita.Hansen.03@regionh.dk

Mette Strandby
Afdelingsbioanalytiker for prøvemodtagelse og ambulatorier 
Telefon: 61 19 13 70
E-mail: Anne.Mette.Strandby@regionh.dk

Ditte Hermann 
Afdelingsbioanalytiker for Point Of Care, massespektrometri samt immunkemi og kemi
Telefon: 29 27 80 01
E-mail: Ditte.Hermann@regionh.dk

Flemming Helveg Rudolph
Afdelingsbioanalytiker for hæmatologi, koagulation og HbA1C
Telefon: 23 80 13 66 
E-mail: Flemming.Helveg.Rudolph@regionh.dk

Overlæger og læger 

Fie Juhl Vojdeman  
Reservelæge 
Telefon: 61 13 44 73
E-mail: Fie.Juhl.Vojdeman01@regionh.dk

Henrik Løvendahl Jørgensen
Overlæge, kvalitetschef 
Telefon: 26 18 74 97
E-mail: Henrik.Loevendahl.Joergensen@regionh.dk

Jens Hannibal
Overlæge 
Telefon: 51 54 01 69
E-mail: Jens.Hannibal@regionh.dk

Systemadministratorer

Christina Mercebach
Systemadministrator 
Telefon: 21 29 22 57
E-mail: Christina.Mercebach@regionh.dk

Conni Jørgensen
Systemadministrator 
Telefon: 24 47 72 19
E-mail: Conni.Joergensen.02@regionh.dk

Susanne Spangsberg
Systemadministrator 
Telefon: 21 29 22 57
E-mail: Susanne.Spangsberg@regionh.dk

Kvalitetskoordinatorer

Dorte Gøttrup Jespersen 
Kvalitetskoordinator 
Telefon: 20 51 31 88
E-mail: Dorte.Goettrup.Jespersen@regionh.dk

Projektkoordinator

Ingelise Marcussen 
Projektkoordinator
Telefon: 21 38 10 20
E-mail: Inge-Lise.Marcussen@regionh.dk

Kemikere

Christina Munch Jensen 
Kemiker 
Telefon: 24 75 33 10 
E-mail: Christina.Munch.Jensen@regionh.dk

Birgitte Georg 
Kemiker 
Telefon: 51 53 64 13
E-mail: Birgitte.Georg@regionh.dk

Bioanalytikerunderviser

Diana Momsen 
Bioanalytikerunderviser 
Telefon: 24 47 28 93
E-mail: Diana.Mejlstrup.Barrett.Momsen@regionh.dk


Sekretariat 
Dorte Rørbye 
Organisationskoordinator
Telefon: 51 43 46 59
E-mail: Dorte.Roerbye@regionh.dk

Maja Carlander 
Akademisk sekretær 
Telefon: 21 60 75 79
E-mail: Maja.Louise.Svorin.Carlander.01@regionh.dk 

Tina Rasch
Sekretær 
Telefon: 20 57 74 23
E-mail: Tina.Susanne.Rasch@regionh.dk 

Winnie Erichsen 
Lægesekretær 
Telefon: 51 53 65 46
E-mail: Winnie.Erichsen@regionh.dk

Logistik 

Peter Tidsvilde
Logistikmedarbejder 
Telefon: 38 16 47 35
E-mail: Peter.Tidsvilde@regionh.dk
Redaktør